Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Ubezpieczenie narciarskie – na co zwrócić uwagę?

ubezpieczenie-podrozy-narty-stok.jpg

iStock.com/swissmediavision

Zastanawiasz się, czy wybrana przez Ciebie polisa daje Ci ochronę na nartach? Sporty narciarskie są uznane za sporty wysokiego ryzyka, a niektóre z nich nawet za sporty ekstremalne! Aby czuć się bezpiecznie w górach, potrzebujemy specjalnego pakietu dla sportowców. Sprawdź, jakie ubezpieczenie podróżne wybrać.

Oferta ERGO Ubezpieczenia Podróży zapewnia elastyczne dostosowanie zakresu ubezpieczenia turystycznego do Twoich potrzeb. Tak samo jest z uprawianiem sportów, w tym jazdy na nartach i snowboardzie. Specjalny pakiet SKI&SPORT uwzględnia wiele ryzyk związanych z tymi sportami. Wybierając to rozszerzenie, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo na stoku. Jeżeli jednak wciąż się zastanawiasz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru polisy na narty, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Ratownictwo a ubezpieczenie podróżne

Podstawą wszelkich sportów uprawianych w górach jest ubezpieczenie kosztów ratownictwa. Większość z nas ma już świadomość tego, że za granicą panują różne regulacje dotyczące transportu medycznego i właśnie ratownictwa górskiego. Interwencja medyczna w górach najczęściej nie jest refundowana z publicznych funduszy, dlatego nieprzydatna w tych okolicznościach jest tzw. karta EKUZ. Wezwanie pomocy w góry będzie wiązać się z wysokimi kosztami prywatnymi, jeżeli nie zapewnimy sobie polisy z uwzględnieniem tego ryzyka. W ramach pakietu SKI&SPORT zyskujemy większą sumę tego zabezpieczenia i mamy pewność, że pomoc nadejdzie niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziemy, a także nie wpędzi nas w niepotrzebne długi.

OC na osobie i mieniu

Nie powinniśmy być zdziwieni, kiedy zdarzy się, że po wypadku na stoku z naszej winy, otrzymamy żądanie odszkodowania. W wielu europejskich krajach ubezpieczenia OC dotyczące różnych, nawet “codziennych” szkód, są dość powszechne, dlatego coraz częstsze jest także oczekiwanie wyrównania szkody przez “sprawcę”. Zniszczenie cudzego sprzętu może nie wiązać się z wielkimi kosztami, ale odszkodowania dotyczące zdrowia są trudne do przewidzenia. Warto upewnić się, że nasza polisa zawiera to zabezpieczenie i możemy czuć się bezpiecznie nawet na zatłoczonym stoku dopiero trenując swoje umiejętności.

ubezpieczenie-podrozy-ratownictwo-helikopter

iStock.com/edb3_16

Skutki kontuzji

To istotne, by dowiedzieć się, czy prywatna polisa, którą wybieramy obejmuje nie tylko transport medyczny i specjalistyczną opiekę w miejscu pobytu, ale rozszerza ochronę na cały okres rekonwalescencji. Dobre ubezpieczenie dotyczy urazów doznanych podczas wyjazdów, a także ich długoterminowych skutków. Oznacza to, że możemy liczyć na zwrot kosztów niezbędnej rehabilitacji nawet po powrocie - już w Polsce. To ważna informacja zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę długie kolejki do publicznej rehabilitacji w kraju. Przydatnym udogodnieniem jest także zapewnienie specjalnego transportu medycznego do Polski, jeżeli kontuzja uniemożliwia nam podróż powrotną we wcześniej zaplanowany sposób.

Czy to już sport ekstremalny?

Część pasjonatów sportów zimowych szuka szczególnych wrażeń i decyduje się na wyjście poza “utarte szlaki”. Musimy pamiętać, że heliskiing i heliboarding to sporty uznane za ekstremalne. Polegają na zjazdach poza wyznaczonymi trasami i nie są dostatecznie zabezpieczone. Warto także wiedzieć, że do kategorii sportów ekstremalnych, które należy dodatkowo ubezpieczyć należą inne sporty zimowe, jak bobsleje, wspinaczka lodowa, alpinizm i wszystkie aktywności podejmowane na wysokości ponad 4500 m n.p.m. oraz w trudnych warunkach klimatycznych. Możemy zapewnić sobie tę dodatkową ochronę w ramach rozszerzenia podstawowych pakietów ERGO Ubezpieczenia Podróży o sporty ekstremalne.

Podczas wyboru ubezpieczenia na narty, powinniśmy mieć świadomość, że to sport, który wymaga specjalnej ochrony. Decydując się na dopasowane sportowe rozszerzenia możemy w pełni zabezpieczyć swoją podróż i być spokojnym nie tylko o opiekę medyczną, ale także sprzęt sportowy i przypadkowo spowodowane szkody na stoku. Takie ubezpieczenie zawiera też refundacje, które mogą nas pozytywnie zaskoczyć - np. zwrot kosztów za zamknięcie stoku. Zapoznaj się z pełną ofertą w specjalnej zakładce na stronie ERGO Ubezpieczenia Podróży.