Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

GettyImages-483204252.jpg

NNW w ubezpieczeniu turystycznym. Dlaczego Ci się przyda?

Czym są Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków dlaczego są takie ważne przy wyjazdach zagranicznych?

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

iStock-1125347841.jpg

iStock

Dobra zabawa, nowe znajomości, wspomnienia na całe życie – tak często wyglądają obozy dla młodzieży, ferie zimowe i kolonie. Wiesz jednak, że dziecięca fantazja nie ma sobie równych, a i mniejsze czy większe wypadki uwielbiają chodzić po dzieciach. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o naprawdę radosny i bezproblemowy wypoczynek swojego dziecka – zainwestuj w dobre ubezpieczenie turystyczne na czas jego wyjazdu!

Wysyłając dzieci na wyjazd z rówieśnikami chcesz dla nich jak najlepszych przeżyć. Nic więc dziwnego, że coraz częściej i chętniej wybieramy zimowiska, kolonie czy obozy za granicą. O ileż przyjemniej uczyć się jazdy na nartach w Alpach, odbyć obóz językowy w Hiszpanii czy Londynie, a żeglarski w Chorwacji. Warto jednak pamiętać, by poza rozsądnymi opiekunami i wspaniałym programem, zapewnić dzieciom także pełną ochronę i spokój, czyli wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na zagraniczny wyjazd.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wyjazd dziecka?

Wiesz już, że ubezpieczenie to jeden z najważniejszych elementów planowania wyjazdu. Ale jak wybrać to właściwie i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdź limity odpowiedzialności za koszty leczenia i transportu. To podstawowa rola polisy na podróż - pokryć rachunki za lekarza, operacje, leczenie, hospitalizacje czy transport medyczny.

Możesz ostrzegać dziecko do woli, ale prawda jest taka, że w ferworze - szczególnie zimowej - zabawy na sankach, nartach, łyżwach czy choćby bitwie na śnieżki - łatwo o złamania, stłuczenia i przeziębienia. Na zimowisku zdarzają się też zatrucia pokarmowe, nagła alergia, wychłodzenie. Gdy do tego dojdzie, chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko otrzyma odpowiednią opiekę, np. w prywatnej placówce, za którą rachunek pokryje ubezpieczyciel.

 

Ważną kwestią jest assistance. Gdy dziecku przydarzy się wypadek czy choroba, to liczą się tylko dwie sprawy - chcesz być blisko niego i nie chcesz myśleć o kosztach. Właśnie dlatego tak ważne jest wykupienie polisy z opcją assistance. Mówiąc krótko – to telefoniczny asystent, który pomoże Ci przebrnąć przez formalności, wskaże dokąd się udać i co robić. To jednak nie koniec – w zależności od wariantu assistance, pracownik ERGO Ubezpieczenia Podróży pomoże zorganizować opłacony transport i pobyt dla Ciebie jako osoby towarzyszącej dziecku, zapewni pomoc prawną, transport leków i wiele innych usług, które są zbawieniem w takich sytuacjach. Dzięki temu Ty możesz skupić się wyłącznie na swoim dziecku.

A co gdy dziecko rozchoruje się jeszcze przed wyjazdem?

Możesz dbać o dziecko najlepiej, jak potrafisz, zaplanować mu najciekawszy wyjazd, wybrać najwspanialsze ferie, ale nie masz wpływu na los, choroby i nieszczęścia, które niestety szczególnie zimą lubią się przyplątać i mogą zrujnować wizję wyjazdu. Wystarczy przecież, że maluch przyniesie jakąś chorobę z przedszkola, złamie sobie nogę w trakcie świetnej zabawy na sankach albo zwyczajnie przeziębi się niedługo przed feriami. Co wtedy? Nie tylko zostajesz z rozczarowanym dzieckiem, ale i z zarezerwowanym wyjazdem, którego nie da się zwrócić. Musisz mierzyć się więc ze straconymi pieniędzmi i straconymi planami dziecka.

Na szczęście wystarczy wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które stworzono właśnie z myślą o takich sytuacjach. W przypadku choroby dziecka, złamania nogi czy ręki i w wielu innych sytuacjach otrzymasz zwrot poniesionych kosztów – za zarezerwowany wyjazd, bilety na pociąg czy samolot, za zapłacone kursy (np. narciarski czy pływacki), a nawet za karnety na stok. Odzyskujesz więc pieniądze, możesz w spokoju zająć się chorym dzieckiem, a gdy uda się opanować problemy – znaleźć dziecku kolejny wyjazd i zatrzeć złe wspomnienia. Takie ubezpieczenie ułatwia też rezerwowanie wyjazdów z dużym wyprzedzeniem, bo nie musisz kalkulować „a co jeśli nie będzie mogło pojechać?”. Masz więc nie tylko spokojną głowę, ale i sporo oszczędzasz, bo często im wcześniej kupujesz wyjazd, tym taniej.

Jeśli więc planujesz wysłać dziecko na zimowisko, ferie, obóz czy kolonię, pamiętaj o ubezpieczeniu. Już teraz możesz kupić zarówno ubezpieczenie kosztów leczenia jak i ubezpieczenie kosztów rezygnacji.