Ubezpieczenie na wyjazd w dobie pandemii. Wychodzimy naprzeciw nowym standardom podróżowania!

W związku z trwającą pandemią koronawirusa rozszerzyliśmy zakres naszych ubezpieczeń o zdarzenia związane z COVID-19.

Uzupełniliśmy Ogólne Warunki Ubezpieczenia Beztroskie Podróże Nr 10.10.010 o Aneks, który zawiera szczegółowe informacje na temat wprowadzonych zmian.

 

Co to oznacza?

Krótkoterminowe ubezpieczenia na wyjazd z rozszerzeniem ochrony o COVID-19

Do krótkoterminowych ubezpieczeń na wyjazd możesz dokupić rozszerzenie ochrony o zdarzenia związane z koronawirusem.

W przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu ochroną ubezpieczeniową objęte będą:

  • zachorowanie na COVID-19  do pełnej wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia,
  • świadczenie na wypadek kwarantanny do 1 000 EUR na pokrycie dodatkowych kosztów zakwaterowania, wyżywienia i transportu (gdy Ubezpieczony będzie zmuszony przedłużyć pobyt za granicą z powodu objęcia go kwarantanną na skutek kontaktu z osobą chorą podejrzaną o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2).

W przypadku kosztów przerwania podróży ochroną ubezpieczeniową objęte będzie:

  • wcześniejszy powrót do Polski, kraju zamieszkania lub rezydencji wywołany zachorowaniem na COVID-19 najbliższego krewnego Ubezpieczonego, powodującym konieczność natychmiastowej hospitalizacji.

 

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID -19

W ramach aktualnie dostępnej oferty przygotowaliśmy pakiet ochrony obejmujący zdarzenia związane z zachorowaniem na COVID-19. Zwracamy poniesione koszty rezygnacji z podróży jeśli Ubezpieczony nie może odbyć podróży zgodnie z planem, wskutek:

  • nagłego zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, które nie rokuje poprawy stanu zdrowia do dnia rozpoczęcia podróży,
  • nagłego zachorowania na COVID-19 najbliższego krewnego Ubezpieczonego skutkującego leczeniem szpitalnym, które nie zakończy się do dnia rozpoczęcia podróży,
  • śmierci w wyniku zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego, współuczestnika podróży, najbliższego krewnego Ubezpieczonego lub najbliższego krewnego współuczestnika podróży.

Do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży możesz dodatkowo dokupić rozszerzenie ochrony o kwarantannę Ubezpieczonego lub współuczestnika podróży.

ubezpieczenie na wyjazd

FAQ

Dlaczego warto wybrać nasze ubezpieczenie?

,,

Dziękuję za wszystko! Gdyby nie Państwa opieka i profesjonalizm nie wiem, jak bym to przeżyła, sama w obcym państwie (…).  

Pełen profesjonalizm i opieka najwyższej klasy.

Pani Ewa

Czasami nie potrzeba spektakularnego upadku ze złamaniem, by koszt leczenia przekroczył nasz wakacyjny budżet. Upadek mężczyzny na stoku skończył się urazem kolana, który wymagał leczenia ambulatoryjnego na miejscu.

Koszt: 3 189 EUR

Pragnę serdecznie podziękować za pomoc, jaką otrzymałem podczas mojego pobytu w Egipcie (…).

W tym czasie przebywałem na hotelowej kwarantannie. Dziękuję całej ekipie Euro Center i Paniom z ERGO Ubezpieczenia Podróży, które dbały o to, by testy były przeprowadzane na czas, a wyniki pojawiały się jak najszybciej.

Pan Adam

Małe potknięcie na schodach może wystarczyć, by złamać nogę w kostce. W przypadku poszkodowanej w Egipcie kobiety konieczna była operacja na miejscu. Po zakończeniu leczenia pacjentka wracała samolotem z dodatkowym miejscem na nogę w gipsie.

Koszt: 23 000 EUR

Pani Paulina bardzo szybko i sprawnie rozwiązała mój problem z powrotem z Egiptu do Polski. Wykazała się spokojem, wiedzą i ustaliła ze mną dwie drogi działania, więc byłam świadoma tego, co może się wydarzyć. (…) Jej praca była dla mnie ogromnym wsparciem.

Pani Martyna

Kup ubezpieczenie online

gettyimages-6850114171.jpg
Jak kupić polisę online?

Krok 1
podaj dane i wybierz zakres ubezpieczenia

Krok 2
opłać składkę BLIKiem, kartą lub przelewem

Krok 3
polisę otrzymasz na adres e-mail