Najnowsze artykuły

zdjc499cienastronc499ergo.png

Brzmienie Świata z lotu Drozda - wywiad

Sprawdź, jakie plany, marzenia i obawy towarzyszą w podróży Pawłowi - prowadzącemu podcast Brzmienie Świata z lotu Drozda. 🧳 🗜

niewidzialni_2.jpg

#Niewidzialni Bohaterowie - Żywioł wody

Zapraszamy na ostatni reportaż z cyklu #NiewidzialniBohaterowie! Ratownik Michał mówi o  bezpieczeństwie nad wodą i o swoich podróżach. 🌊 Obejrzyj!

niewidzialni_4.jpg

#Niewidzialni Bohaterowie - Bohater z ogłoszenia

Zapraszamy na czwarty reportaż z cyklu #Niewidzialni Bohaterowie! O swojej pracy opowiada ratownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 🚁 Obejrzyj!

Szlakami Naszego Życia - wywiad

wywiad-szlakami-naszego-zycia.jpg

fot. Łukasz Zacny

Szlakami Naszego Życia to blog prowadzony przez Łukasza Zacnego. Na jego łamach zaprasza do towarzyszenia na górskich szlakach, gdzie zbiera doświadczenia i poluje na wyjątkowe kadry. Inaugurujemy nową serię “Od pytania do podróży”! Zadaliśmy Łukaszowi kilka pytań dotyczących jego wyjątkowego sposobu podróżowania.

Czy posiadasz jakieś szczególne zwyczaje podróżnicze?

Ze względu na to, że moim głównym celem są góry, zawsze dokładnie i skrupulatnie planuję kolejną podróż. Sprawdzam możliwości wycofania się z danego terenu wcześniej, niż zakładałem początkowo. Spoglądając na mapę sprawdzam, jak wygląda nachylenie terenu i ile czasu zajmie mi dane wyjście. Jako, że jestem fotografem, skupiam się również na znalezieniu ciekawych spotów fotograficznych.

W jaki sposób kolekcjonujesz wspomnienia z podróży?

Jak mówiłem wcześniej, jestem fotografem, więc jest to multum fotografii oraz ujęć filmowych, do których bardzo często i chętnie wracam.

Co lubisz przywozić ze sobą z podróży?

Nie mam w zwyczaju przywozić ze sobą straganowych bibelotów. Wystarczy mi to, że przewożę mnóstwo wspomnień, zdjęć i mega dużo energii, która daje mi kopa do życia w dolinach, i która nakręca na kolejne podboje...

Co daje Ci poczucie bezpieczeństwa w drodze? Czy wszędzie czujesz się jak u siebie?

Jestem również wspinaczem i takie poczucie bezpieczeństwa daje mi godny zaufania partner, któremu właściwie powierzam swoje życie. Dodatkowo zawsze jadąc za granicę wykupuję ubezpieczenie. Należy pamiętać o tym, że nasze ubezpieczenie krajowe nie obowiązuje na terenach górskich za granicą. Jeżeli zdarzy nam się wypadek, a nie będziemy posiadać prywatnego ubezpieczenia, za akcję ratunkową zapłacimy z własnej kieszeni !

W jaki sposób wyznaczasz kolejne cele podróży?

Kolejne cele podróży wyznaczam bardzo spontanicznie i dzieje się to zazwyczaj od razu po powrocie z wyprawy. W głowie rodzi się plan pt. "tam chcę wejść" i nie mija zbyt wiele czasu, a zdobywam kolejny szczyt, żeby już w drodze powrotnej obrać kolejny cel.

Autobus czy samolot?

Samochód. Lubię być niezależny, a poza tym często samochód służy mi jako nocleg. W dalsze zakątki świata na pewno wybrałbym samolot, ale jak do tej pory podróżuję jedynie po Europie, więc samochód sprawdza się idealnie.

Kogo najchętniej zabierzesz w kolejną podróż?

Grupę przyjaciół, którzy od lat, co jakiś czas towarzyszą mi w podróży. :)

Obserwuj “Szlakami Naszego Życia” na Instagramie i Facebooku