Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Rezygnuj z podróży bez strachu

rezygnuj bez strachu 1

Rezygnacja na ostatnią chwilę — jak nie stracić ani złotówki

Możesz takie sytuacje nazwać pechem, zrządzeniem losu albo fatum. Jednak tak się po prostu czasem zdarza. Ludzie planują wakacje, na które nie mogą jechać, bo np. zachorują, takie życie. Nie oznacza to jednak, że musisz stracić cokolwiek, ale pod jednym warunkiem – że się ubezpieczysz.

Nagły wypadek lub choroba przed wakacjami

Dzień przed wylotem to jakiś roller caoster – zakupy, pranie, pakowanie, trzeba jeszcze zawieźć zwierzaki do rodziny, klucze. Pośpiech i tysiące spraw na głowie — wtedy dużo łatwiej stracić uważność.

Stłuczka, złamany obojczyk, ręka w gipsie – w takim stanie przecież nie pojedziesz samochodem w polskie góry i nie będziesz dźwigać plecaka na szlaku. To się może przytrafić w najmniej oczekiwanym momencie, często tuż przed wakacjami. Możesz się uprzeć i pojechać. Wakacje mają być przyjemne, a nie być szkołą przetrwania.

Podobnie jest z biegunką i bólem zęba – to stały zestaw przygód u osób, które są już jedną nogą na urlopie. Niby nic, ale do dentysty trzeba iść, a z biegunką do samolotu się nie wsiądzie (chociaż niby możesz, ale nie polecamy).

Co jeśli zrezygnujesz z wakacji nie mając polisy od kosztów rezygnacji?

Wiemy czego się boisz – przecież jeśli odwołasz w ostatnim momencie wyjazd, stracisz i wakacje i oszczędności, jakie na niego wydałeś. Zobacz, jeśli np. bilet na samolot i hotel kosztowały Cię w sumie 2750 PLN i zrezygnujesz na ostatnią chwilę, nie odzyskujesz ani złotówki. Jednak wystarczy, że wykupisz polisę turystyczną, gdzie składka wynosi 82,50 PLN. W razie rezygnacji ERGO Ubezpieczenia Podróży zwraca Ci 2750 PLN  i masz za co rezerwować inny termin! Nie pozwól, żeby los pokrzyżował Ci plany.

Uwaga! Ubezpieczenie podróży od rezygnacji warto wykupić również, planując wakacje w Polsce.

Wejdź TUTAJ i dowiedz się więcej.