travel-slide.png

Beztroskie podróżowanie

jest miejscem, w którym dzielimy się inspiracjami podróżniczymi, przedstawiamy ciekawe osobistości oraz różne style zwiedzania świata. Informujemy o wydarzeniach, na które warto się wybrać i radzimy jak podróżować świadomie i bezpiecznie.

Zachód słońca zimą nad jeziorem

Zima na słynnych obrazach – co to za miejsca?

Gdzie malował zimę Van Gogh? Na jakiej rzece w XVII wieku grano w kolfa? Jak Claude Monet zraził do swojej twórczości paryskich miłośników sztuki? Ruszamy śladem znanych obrazów i odkrywamy tajemnice zimowych pejzaży, jakie przedstawiają.

Kobieta podróżuje śladami marzeń

Wyruszaj w podróż Śladami Marzeń!

Ergo Ubezpieczenia Podróży jest patronem 8 Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Podczas festiwalu w Poznaniu, doświadczeniami podzieli się 20 podróżników.

Martyna Soul wywiad

Martyna Soul - wywiad

Martyna Soul pokazuje swoje podróże w pięknej oprawie fotograficznej. Poznajcie jej sposób na kolekcjonowanie wspomnień. Zapraszamy do przeczytana wywiadu!

Kamila Markiewicz (@laprimaveraa) - wywiad

Dziewczyna z skrzydłami na tle wieżowców

fot. Kamila Markiewicz

Kamila Markiewicz, występująca na instagramie pod nazwą @laprimaveraa, lubi podróżować ekonomicznie… Co oznacza, że jest mistrzynią wyszukiwania tanich lotów. Na profilu dzieli się wspomnieniami z podróży, ale też daje rady, jak na własną rękę podróżować taniej.

1. Czy posiadasz jakieś szczególne zwyczaje podróżnicze?

Zdecydowanie poszukiwanie nieznanych miejsc - jeszcze na etapie planowania podróży! W trakcie przygotowań przekopuję Pinterest, który jest moim głównym źródłem inspiracji. Nie omijam darmowych atrakcji, bo to mój ulubiony punkt programu. Poza tym zawsze stawiam na lokalną kuchnię - próbuję miejscowych potraw, choćby były to tak nietypowe smaki, jak durian, larwy owadów czy mięso z rekina. No i jestem rannym ptaszkiem! Podróże wyzwalają we mnie to, co na co dzień uśpione. Chęć zwiedzania świata pobudza mnie i motywuje do wysiłku, do zachowań nie zawsze typowych dla mnie w życiu codziennym. I to jest świetne - wychodzenie ze strefy komfortu.

2. W jaki sposób kolekcjonujesz wspomnienia z podróży?

Robię zdjęcia - setki, tysiące zdjęć. Często też utrwalam momenty na krótkich filmikach. Obraz połączony z dźwiękiem łatwo przenosi mnie do danego miejsca i wyzwala wspomnienia. Czuję się trochę jak w teleporcie - odczuwam zapachy, przypominam sobie szczegóły, zupełnie jakbym znów tam była. Moim pamiętnikiem podróżniczym jest zdecydowanie instagram, gdzie dodaję zdjęcia, wideo, relacje, opisuję moje przeżycia i odczucia, dzielę się i zapraszam moich obserwatorów do podróżowania ze mną, chociażby przed ekranem telefonu czy komputera.

3. Co lubisz przywozić ze sobą z podróży?

Wiem, że ludzie dzielą się na team magnesy i team pocztówki. Ja zawsze przywożę pocztówki, jestem maniaczką! Całą ścianę w moim pokoju mam przyozdobioną kartkami z całego świata i widzę je codziennie zaraz po przebudzeniu. Dlatego lubię poranki i każdy dzień zaczynam z uśmiechem - myśli o podróżach dodają mi dobrej energii. Dodatkowo w walizce mam zawsze kawę z różnych zakątków świata dla mojej mamy i lokalne specjały dla siebie.

4. Co daje Ci poczucie bezpieczeństwa w drodze? Czy wszędzie czujesz się jak u siebie?

Gdziekolwiek jadę, czuję się bezpiecznie z dwóch powodów - po pierwsze jestem w podróży z moim chłopakiem, po drugie podchodzę do wyjazdów rozważnie i odpowiedzialnie. Przed przyjazdem w dane miejsce zbieram informacje o klimacie, kulturze, zwyczajach. Wiem, czego mogę się spodziewać, a na co muszę uważać. Dodatkowo, nie traktuję podróży jak "wycieczek", a bardziej jako możliwość zamieszkania wśród miejscowych, nawet jeśli jest to tylko kilka dni.

5. W jaki sposób wyznaczasz kolejne cele podróży?

Nie mam jakiegoś magicznego systemu. Możliwości są dwie. Pierwsza z nich to cel, do którego po prostu chcę pojechać. Nachodzi mnie myśl o podróży do danego miejsca i wówczas z uporem maniaka czekam i szukam tanich lotów. Druga opcja to destynacja spontaniczna - decyzja podjęta na podstawie znalezionych tanich biletów. Mówi się, że okazja czyni złodzieja? W moim przypadku okazja czyni podróżnika.

6. Autobus czy samolot? Dlaczego?

Zdecydowanie samolot! Szybkość, wygoda, możliwość dotarcia na drugi koniec świata czy Europy, a to wszystko bardzo często w cenie biletu na pociąg. Na początku mojej przygody z podróżowaniem wybór często padał na autobus - jednak, im więcej znam tricków na wyszukiwanie tanich biletów lotniczych, tym częściej przemieszczam się w powietrzu. Uzależniłam się od adrenaliny podczas startu samolotu.

7. Kogo najchętniej zabierzesz w kolejną podróż?

Wszystkie moje podróże to przygody duetu - mój chłopak Mateusz i ja. Dwa lata temu razem pojechaliśmy autobusem do Budapesztu i zakochaliśmy się w tym mieście. Tak zaczęliśmy wspólnie zwiedzać świat - zobaczyliśmy już spory kawałek Europy, Tajlandię czy Japonię. Rok temu polecieliśmy do Kanady za 280 zł i zobaczyliśmy Toronto oraz Vancouver. Wszystkie plany podróżnicze snujemy we dwoje i wiele nowych miejsc czeka na nas w przyszłości, musimy tylko spakować walizki.

Obserwuj Kamilę Markiewicz na Instagramie

Zmieniliśmy się z ERV na ERGO Ubezpieczenia Podróży

ERGO Ubezpieczenia Podróży
ERGO Ubezpieczenia Podróży

Dbamy o dobre wspomnienia z podróży

Dowiedz się więcej