Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Kiedy kupić ubezpieczenie na wakacje? Pamiętaj o tych terminach.

GettyImages-1394456695.jpg

Getty Images

Wymarzony cel wakacji już jest, środek transportu i daty wybrane, nocleg zamierzasz zarezerwować lada moment, a w głowie układasz już plan zwiedzania i atrakcji. Czy jednak nie zapomniałeś o najważniejszym elemencie każdego wyjazdu? Warto pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne jest równie istotne, co dach nad głową i dotarcie na miejsce. Dzięki niemu możesz oddać się przyjemnościom i odpoczynkowi bez żadnych obaw.

Na rynku ubezpieczeń turystycznych są obecnie dwa najważniejsze produkty, którymi powinien interesować się każdy podróżujący człowiek. Po pierwsze –ubezpieczenie kosztów leczenia, które chroni Cię, gdy dotrzesz na miejsce. Po drugie –ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które chroni Twoje plany wyjazdowe i w razie potrzeby ich odwołania, gwarantuje zwrot wpłaconych już pieniędzy (np. za noclegi, transport, kursy, wypożyczenie sprzętu czy auta).

Oba ubezpieczenia różnią się jednak nie tylko przeznaczeniem, ale też czasem, w jakim należy je kupić.

Kiedy kupić ubezpieczenie kosztów leczenia?

Na ubezpieczenie kosztów leczenia możesz zdecydować niemal w dowolnym momencie. Ochrona ubezpieczeniowa będzie trwała od Twojego wyjazdu z kraju zamieszkania do powrotu (liczy się moment przekroczenia granicy).  Warto jednak pamiętać, że jeśli będziesz kupować polisę przebywając poza granicami Polski, zacznie ona działać dopiero po 3 dniach od zawarcia umowy (licząc od dnia następnego od zakupu polisy).

Co ważne – polisę w kilka minut kupisz przez internet. Dzięki temu, nawet jeśli nie miałeś czasu zająć się tym wcześniej, to bez trudu dopełnisz formalności chociażby z telefonu i kupisz ubezpieczenie jadąc na lotnisko czy dworzec.

 

Jest to banalnie proste, nie zajmuje dużo czasu i przede wszystkim – nie jest drogie. Ubezpieczenie kosztów leczenia na 8-dniowe wakacje po Europie zaczyna się już od 48zł , a w przypadku dalszych podróży od 104 zł. Nie masz więc już żadnej wymówki, by z niego nie skorzystać. Jeśli z kolei podróżujesz często – warto wykupić roczne ubezpieczenie multitrip. Płacisz raz i wszystkie Twoje podróże – nawet te, których jeszcze nie zaplanowałeś – są zabezpieczone przez najbliższych 365 dni. I to również możesz zrobić w dowolnym momencie.

Kiedy kupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Tutaj terminy są szalenie ważne. Jeśli planujesz wyjazd z większym wyprzedzeniem, a więc kupujesz wycieczkę, bilety czy rezerwujesz noclegi więcej niż 30 dni przed planowaną datą podróży, to masz aż 14 dni, żeby dokupić sobie ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

Jeśli jednak planowany wyjazd ma odbyć się w ciągu najbliższych 30 dni, to ubezpieczenie kosztów rezygnacji można kupić WYŁĄCZNIE w dniu rezerwacji – niezależnie, czy podróżujesz z biurem podróży czy na własną rękę. Najlepiej więc zrobić to od razu po kupieniu wczasów lub biletów lotniczych i noclegów. Na szczęście – podobnie jak ubezpieczenie kosztów leczenia – także i tą polisę z łatwością i w kilka minut, kupisz przez internet. Podobnie, jak w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia, także ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz wykupić na cały rok z góry. Wtedy zabezpieczysz wszystkie podróże w ciągu najbliższych 365 dni.

Warto jednak zaznaczyć, że oba ubezpieczenia można śmiało kupować z wyprzedzeniem. Nie musisz więc czekać do ostatniej chwili i obawiać się, czy aby na pewno nie zapomnisz o tak ważnym elemencie całej podróżniczej logistyki.

Kup odpowiednią polisę turystyczną już teraz i zadbaj o ochronę swojego zdrowia, pieniędzy i swoich planów!