Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Planujesz narty we Włoszech? ❄ O tym koniecznie pamiętaj!

wypadek na stoku wlochy

www.istockphoto.com/LordHenriVoton

Znacie to uczucie, gdy szykujecie się do wyjazdu, a z tyłu głowy kołacze myśl, że o czymś zapomnieliście? Być może w tym roku ten podświadomy głos wyjątkowo się nie myli!

Zastanówcie się, czy wszystko macie. Urlop zaplanowany? Nocleg zarezerwowany? Zimowa garderoba skompletowana? Sprzęt narciarski gotowy do sezonu? Forma dopisuje? Wygląda na to, że o wszystkim pamiętaliście. Myślami już szusujecie po ośnieżonych stokach, podziwiacie malownicze, alpejskie widoki, popijacie gorącą czekoladę, a wieczorami oddajecie się przyjemnościom we włoskich knajpkach…

Ale czy pamiętaliście o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC na stok?

Czy wiecie, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje przepis o posiadaniu na włoskich stokach narciarskich ważnego ubezpieczenia OC? Chodzi o polisę, która obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody lub obrażenia wyrządzone osobom trzecim.

I co teraz?!

Spokojnie. Jeszcze nic straconego!

Wystarczy, że zapoznacie się z bogatą ofertą ubezpieczeń proponowanych przez ERGO Ubezpieczenia Podróży. Na stronie internetowej znajdziecie różne możliwe warianty polis, które będą spełniały zasady narzucone przez rozporządzenie.

Czy naprawdę trzeba kupować ubezpieczenie?

Oczywiście, że nie. Ale pamiętajcie, że przebywanie na włoskich stokach bez ważnego ubezpieczenia OC obarczone jest ryzykiem otrzymania grzywny wynoszącej od 100 do 150 euro oraz odebraniem karnetu narciarskiego.

Zawsze możecie też skorzystać z możliwości wykupienia ubezpieczenia już na miejscu, razem ze skipassem. Dzienny koszt to ok. 2,50 euro. Uważamy jednak, że tego typu formalności najlepiej załatwić zawczasu i przede wszystkim w swoim ojczystym kraju i języku, a podczas wakacji nie zaprzątać już sobie nimi głowy. Szczególnie że ubezpieczenie wykupione jeszcze w Polsce obejmuje znacznie więcej.

Sami zobaczcie.

ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje online dedykowany dla miłośników sportu pakiet „Na narty lub kitesurfing”, który zawiera OC chroniące ubezpieczonego na stoku. Ponadto do innych pakietów ubezpieczeń, zarówno indywidualnych, jak i rodzinnych, możecie dokupić rozszerzenie w postaci ubezpieczenia uprawiania sportów wysokiego ryzyka (w tym narciarstwa) lub pakiet SKI&SPORT. Dzięki temu oprócz podstawowej ochrony (w skład której – w zależności od wybranej opcji – wchodzi zabezpieczenie kosztów leczenia, transportu, ratownictwa i przerwania podróży, NNW, a także ubezpieczenie bagażu czy Car Assistance), zyskujecie również kompleksową ochronę narciarzy. W tym m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego czy strat spowodowanych zamknięciem tras narciarskich.

Najbardziej wymagającym szczególnie polecamy natomiast nasz najwyższy wariant ubezpieczenia krótkoterminowego „Dla wymagających” z wysokimi sumami ubezpieczenia, który bez dodatkowego rozszerzania zawiera ochronę w przypadku uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

O czym jeszcze warto pamiętać, jadąc na ferie do Włoch?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to nie jedyna nowość w regulacjach prawnych, które we Włoszech weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Wybieracie się na ferie z dziećmi? Musicie pamiętać też m.in. o obowiązku jazdy w kasku dla wszystkich osób do 18. roku życia. Nakaz ten obowiązuje od momentu wpięcia nart. Jeśli tego nie dopilnujecie, narazicie się na karę grzywny w wysokości od 100 do 150 euro.

Najważniejsze na koniec

To, czego na pewno nie powinniście pominąć przed wyjazdem, to sprawdzenie aktualnych informacji dotyczących pandemii COVID-19 i wynikających z nich zasad podróżowania za granicę.

Sytuacja pandemiczna rozwija się bardzo dynamicznie, więc warto na bieżąco śledzić komunikaty. Najlepiej na wiarygodnych stronach rządowych, np. Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pamiętajcie, że w przypadku wszystkich opisanych wyżej pakietów w ERGO Ubezpieczenia Podróży możecie rozszerzyć swoją ochronę o zdarzenia związane z pandemią COVID-19. Taka polisa obejmuje zabezpieczenie kosztów leczenia i transportu oraz kosztów przerwania lub rezygnacji z podróży spowodowanych koronawirusem. To tylko 7,20 zł za dzień na osobę. Warto więc to rozważyć i nie martwić się na zapas tym, co będzie, jeśli…