travel-slide.png

Beztroskie podróżowanie

jest miejscem, w którym dzielimy się inspiracjami podróżniczymi, przedstawiamy ciekawe osobistości oraz różne style zwiedzania świata. Informujemy o wydarzeniach, na które warto się wybrać i radzimy jak podróżować świadomie i bezpiecznie.

zdjecie-jaskini

Śladami Opowieści z Narnii

Sprawdź, gdzie kręcono filmową serię Opowieści z Narnii oraz jak dostać się do baśniowych miejsc z krainy C.S. Lewisa.

Selfie.jpg

Jak fotografować smartfonem na wakacjach?

Sprawdź jak wykorzystać smartfon do wykonania zdjęć z podróży, jak komponować kadry i bawić się światłem oraz które aplikacje pomogą w obróbce zdjęć.

zamek+R%C3%A2%C8%99nov.jpg

Wyprawa do ojczyzny Drakuli, czyli najpiękniejsze miejsca Rumunii

Najpiękniejsze miejsca w Rumunii na beztroski i bezpieczny wypoczynek. Sprawdź co warto zwiedzić, gdzie mieszkał słynny Drakula, jakie plaże będą idealne na twoje wakacje.

Wanoga w Wejherowie - idealny październikowy weekend dla podróżników

ergo-artyku%C5%82y-11-09-02.png

Czy znacie już Festiwal Przygody Wanoga? Jeżeli przeoczyliście poprzednie edycje, właśnie nadarza się kolejna okazja, by wziąć w nim udział! 4 października startuje 3-dniowy program wydarzenia.

Wanoga odbywa się w Wejherowie, stąd też nazwa, która w języku kaszubskim oznacza podróż lub też osobę, która wciąż wędruje. Na miejscu będziecie mieli szansę spotkać podróżników, którzy odkrywają świat na swój wyjątkowy sposób. Będą wśród nich himalaiści, żeglarze i wyczynowi eksploratorzy.

W ramach festiwalu przewidziane są także inne atrakcje – rajd rowerowy i marsz na orientację, zawody wspinaczkowe oraz spływ kajakowy rzeką Redą. Ważne miejsce w harmonogramie zajmują również filmy reportażowe, slajdowiska i warsztaty podróżnicze. Jeżeli nie wiecie, od czego zacząć kolejną podróż, to najlepiej rozpocznijcie ją właśnie tutaj!

Jako partnerzy tego wydarzenia, zapraszamy do Centrum festiwalowego, które mieści się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, już 4-6 października 2019 r.

Więcej o festiwalu dowiecie się na stronie → http://www.wanoga.pl/