Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Ubezpieczenie podróży na wszelki wypadek

ubezpieczenie na wszelki wypadek_1

Czy jako rasowy urlopowicz jesteś zapobiegliwy?

Zapakowałeś do walizki najpotrzebniejsze leki na ból, przeziębienie i biegunkę, płyn do dezynfekcji rąk. Masz krem z filtrem i kapelusz z dużym rondem, żeby się nie poparzyć słońcem i nie dostać udaru. Wodę będziesz pić tylko butelkowaną, a jedzenie zamówisz tylko ze sprawdzonego miejsca. Możesz bezpiecznie, ale czy na pewno?

Wypadek na wakacjach

Nawet jeśli jesteś człowiekiem, który jest w stanie przewidzieć wszystko, czy przewidziałeś to, że poślizgniesz się na basenie mimo swoich antypoślizgowych klapek? Nie! Hospitalizacja, gips, leki, kontrole u lekarza to razem około 8000 EUR za granicą. Do tego jeszcze będzie potrzebne specjalne, dodatkowo płatne miejsce w samolocie uwzględniające unieruchomioną nogę. I czar prysł.

 

Alergia na urlopie

Wracasz z basenu, wszystko zaczyna Cię swędzieć, Twoje ciało całe pokryte jest wysypką – to alergia. Nie przewidziałeś tego, bo w życiu nie miałeś żadnego uczulenia, a tu zonk – inny klimat inna woda może ostrzejsze słońce i masz. Są dwie opcje – iść do lekarza, dostać leki i za dzień dwa wrócić do urlopowych aktywności albo wrócić do domu. Wiemy, że wolisz pierwszą opcję, jednak ona kosztuje nawet do 1500 EUR.

Zabierz na wyjazd ubezpieczenie podróży

Wypadki, alergie i zatrucia pokarmowe zdarzają się najczęściej turystom na wyjeździe – nie sposób od tego uciec. Zapobiegliwość to nie tylko profilaktyka, ostrożność  i odpowiednie spakowanie bagażu. Nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć i wszystkiemu zapobiec – ale jedno możesz na pewno – ubezpieczyć się wcześniej. Wtedy masz pewność, że w razie potrzeby otrzymasz pomoc i nie będziesz musiał się zastanawiać, czy Cię na to stać.

Wejdź TUTAJ i dowiedz się więcej.

Podstawowa polisa turystyczna za tygodniowy wyjazd na urlop w Europie wynosi 42 PLN na osobę. Widzisz, że warto, prawda?