Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Ubezpieczenie podróży dla rodziny

ubezpiecznie+dla+rodzin.jpg

Chorowanie na urlopie może kosztować fortunę – ubezpiecz się od tego!

Ciężko pracujesz, żeby wyjechać na wymarzone wakacje? Wreszcie możesz zaplanować swój długo wyczekiwany urlop. Jest jedna rzecz, która może pokrzyżować Twoje plany - to choroba Twojego dziecka. Może się ona pojawić się nagle i niespodziewanie, kiedy już wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Co zrobisz jeśli na wakacjach Twoje dziecko albo Ty zachorujecie?

Wyobraź sobie taką sytuację – ostre zapalenie ucha, wysoka gorączka w nocy u Twojego dziecka – dzwonisz, transport do szpitala, porada lekarska, leki… to wszystko poza granicami kraju może kosztować nawet 600 euro. Do tego dochodzi jeszcze stres związany z formalnościami, rozmowami z personelem medycznym w obcym języku. Dobrze, jeśli będziesz wiedzieć w ogóle co i gdzie załatwić, bo system opieki zdrowotnej jest inny w każdym kraju. A co jeśli będzie trzeba zostać w szpitalu, albo choroba przeciągnie się i będziesz musiał zapłacić nadwyżkę za wydłużony pobyt w hotelu? Koszty wzrosną nawet do 4300 euro. Nie chcę Cię straszyć i życzę Ci zdrowych wakacji, jednak wszystko się może zdarzyć.

 

Czy dobra odporność wystarczy?

Wyjeżdżając do innego kraju, trzeba wziąć pod uwagę zmianę klimatu, tamtejsze choroby. Nie na wszystko jesteś się w stanie zaszczepić czy wziąć leki ze sobą. Tym bardziej jeśli wybierasz się na wyjazd z rodziną, pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym. Kiedy zachoruje ktoś bliski ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zastanawianie się, czy wystarczy Ci na leczenie.

Dodatkowe koszty chorowania na urlopie

Niestety leczenie na wakacjach poza granicami kraju to nie tylko same procedury medyczne. Czasem zdarza się, że np. hospitalizacja się wydłuży o kilka dni, a Ty musisz zapłacić za dodatkowe noclegi w hotelu czy kupić nowy bilet na samolot, bo tamten przepadł. Warto o tym pamiętać i zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Dla 4-osobowej rodziny – to składka rzędu 105 zł.

Nie sprawimy, że nikt z twojej rodziny nie zachoruje podczas urlopu, ale możemy Cię od tego ubezpieczyć! Wejdź TUTAJ i dowiedz się więcej.