travel-slide.png

Beztroskie podróżowanie

jest miejscem, w którym dzielimy się inspiracjami podróżniczymi, przedstawiamy ciekawe osobistości oraz różne style zwiedzania świata. Informujemy o wydarzeniach, na które warto się wybrać i radzimy jak podróżować świadomie i bezpiecznie.

Uśmiechnięte dziecko z maską do nurkowania na basenie

Odrobina tropików zimą? Aquapark na weekend!

Centrum Babylon (Czechy), Tatralandia (Słowacja), Tropical Islands (Niemcy) czyli odrobina tropików blisko granicy. Lokalizacje te gwarantują świetną zabawę dla małych i tych większych oraz relaks dla rodziców.

Para na szczycie góry

Wyprawa w głąb marzeń! Kalejdoskop Podróżniczy pod Rzeszowem

Kalejdoskop Podróżniczy pod Rzeszowem to okazja do odnalezienia słonecznych emocji na przełomie listopada i grudnia. G2A Arena to miejsce, które zmieści wiele inspirujących opowieści! Zobacz, dlaczego warto odwiedzić to wydarzenie.

5 najpiękniejszych plaż w Barcelonie i okolicach

barcelona_1.jpg

Barcelona to nie tylko niezwykłe zabytki architektoniczne, monumentalne świątynie czy fascynujące muzea i galerie. To również miejsce stworzone do oddawania się kąpielom słonecznym czy uprawiania sportów wodnych. Wzdłuż znacznej części miasta i w jego okolicach rozciągają się bowiem malownicze, piaszczyste plaże. Przedstawiamy najpiękniejsze z nich!

W Barcelonie oficjalnie znajduje się 10 plaż, choć inne klasyfikacje podają, że jest ich 8 lub 9. Są szerokie, piaszczyste i mają łagodne zejście do morza – nic więc dziwnego, że zostały uznane przez National Geographic za najlepsze plaże miejskie na świecie. Osoby, które łakną jednak spokoju, mogą wybrać odpoczynek na którejś z mniej zatłoczonych plaż w okolicy Barcelony.
Przedstawiamy 5 najpiękniejszych (według nas!) plaż w Barcelonie i okolicach.

1. Barceloneta

Plaża Barceloneta ma około 400 m długości (ponad 1 km, jeśli traktuje się ją łącznie z San Sebastia i Somorrostro) i należy do najpopularniejszych plaż w Barcelonie. Znajduje się w dzielnicy Barceloneta, leżącej blisko centrum miasta – dzięki temu łatwo dojechać tu transportem publicznym. Trzeba jednak liczyć się z tym, że plaża ta jest często bardzo zatłoczona.

Barceloneta plaża

Barceloneta to doskonałe miejsce dla osób, które chcą nie tylko cieszyć się promieniami słońca, lecz także szukają dodatkowych atrakcji. Wzdłuż plaży ciągną się liczne bary, restauracje i kluby. Miejsce dla siebie znajdą również miłośnicy sportów wodnych czy siatkówki plażowej. Ciekawostką jest również…biblioteka, z której można wypożyczyć książki do czytania na plaży.

2. Mar Bella

Plaża Mar Bella znajduje się we wschodniej części barcelońskiego wybrzeża i ma długość około 500 metrów. W jej pobliżu biegnie ścieżka rowerowa, wiele osób przyjeżdża tu więc właśnie na dwóch kółkach. Na plaży można też grać w siatkówkę oraz pojeździć na deskorolce w skate parku. Mar Bella to też mekka windsurferów.

Na plaży wydzielono strefę dla nudystów (choć tak naprawdę w Hiszpanii plaże dla nudystów nie są realnie odizolowane, można opalać się nago w praktycznie dowolnym miejscu). Mar Bella cieszy się również popularnością wśród osób LGBT – co roku organizowany jest też tu festiwal Circuit zrzeszający tę społeczność.

3. Nova Icaria

Nova Icaria leży w centralnej części wybrzeża, w dzielnicy Sant Marti, w pobliżu Portu Olimpijskiego. Ma długość około 400 m. Znajdują się tu takie dodatkowe atrakcje jak stoły do ping-ponga czy boiska do siatkówki. Nova Icaria należy do najspokojniejszych plaż w Barcelonie, dlatego jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi (choć wieczorami we władanie obejmuje ją młodzież).
Plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są m.in. podjazdy ułatwiające dostęp do morza, podnośniki czy usługa kąpieli pod okiem opiekuna.

4. Castelldefels

Castelldefels plaża

Plaża w miejscowości Castelldefels znajduje się około 20-30 minut jazdy na południe od centrum Barcelony. Rozciąga się na długości 5 km i… jest zaskakująco pusta. Można tu więc cieszyć się spokojem, ciszą, przestrzenią i czystością rozgrzanego piasku. Wybierając się na plażę, warto zabrać ze sobą prowiant i napoje, gdyż nie ma tu barów, sklepów ani restauracji. Castelldefels to też doskonałe miejsce do uprawiania kitesurfingu i innych sportów wodnych.

5. Ocata

Plaża Ocata leży poza Barceloną. Najłatwiej dostać się tu pociągiem – wystarczy 20 minut, by z centrum miasta dotrzeć wprost na gorący piasek. Plaża jest rozległa i niemal pusta w porównaniu z tymi w Barcelonie. To więc doskonałe miejsce, by nieco odpocząć od turystycznego zgiełku i w spokoju nacieszyć się hiszpańskim słońcem. Plaża Ocata jest również polecana rodzinom z dziećmi, ponieważ często są tu organizowane animacje i zajęcia dla najmłodszych.

Zmieniliśmy się z ERV na ERGO Ubezpieczenia Podróży

ERGO Ubezpieczenia Podróży
ERGO Ubezpieczenia Podróży

Dbamy o dobre wspomnienia z podróży

Dowiedz się więcej