ERV sponsorem Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych

Mistrzostwa Autostopowe organizowane przez Polski Klub Przygody to swoisty ewenement na tle wydarzeń kulturalno – turystycznych. Miłośnicy poruszania się po świecie autostopem co roku spotykają się na miejscu startu w Sopocie, aby wyruszyć w określonym wcześniej kierunku. Dokładna lokalizacja mety jest jednak tajemnicą do samego dnia startu. Uczestnicy w drodze do mety mogą korzystać z każdego środka lokomocji z wyłączeniem ogólnodostępnej komunikacji publicznej.

 

Celem imprezy, jak podkreślają organizatorzy oraz sami uczestnicy, nie jest rywalizacja, a propagowanie autostopu jako bezpiecznej, alternatywnej formy turystyki. „Od wielu lat pokutuje opinia, iż autostop to bardzo niebezpieczna forma podróżowania. Organizowana w tym roku 16 edycja mistrzostw oraz grono miłośników autostopingu w kraju i zagranicą są najmocniejszym dowodem na to, że tak nie jest. – mówi organizator Michał Witkiewicz. To najtańszy, ale i najpiękniejszy sposób na poznawania świata.”

 

W trakcie samej imprezy, uczestnicy mają okazję spotkać się ikonami polskiego autostopu, wymieniać doświadczenia z innymi uczestnikami jak również zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i savoir vivre autostopu. Regulamin mistrzostw dopuszcza do wzięcia udziału w imprezie jedynie osoby i zespoły posiadające ważne ubezpieczenie turystyczne. Dbając o bezpieczeństwo uczestników, organizator udostępnił na swojej stronie aplikację internetową do zakupu polis ubezpieczeniowych ERV – sponsora mistrzostw.

 „Ubezpieczenie wyprawy zaczyna się już od kilku złotych dziennie, a odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa zabezpiecza podróżnych przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa to gwarancja bezpiecznego i beztroskiego podróżowania w każdym miejscu i w każdym czasie - mówi Beata Kalitowska, Dyrektor zarządzająca ERV w Polsce. – Organizowane Mistrzostwa Autostopowe to niewątpliwie dobra lekcja odpowiedzialnego podróżowania. Jest nam z tym po drodze - dodaje.

Myśląc o autostopie każdemu z nas nasuwają się na myśl słowa piosenki Karin Stanek „Jedziemy autostopem, jedziemy autostopem. W ten sposób bracie można przejechać Europę.” Niech to będzie swoisty hymn wszystkich autostopowiczów w drodze po przygodę.