Najnowsze artykuły

ubezpiecznie+dla+rodzin.jpg

Ubezpieczenie podróży dla rodziny

Polisa na wyjazd z dziećmi pozwoli uniknąć dużych wydatków w razie nagłych wakacyjnych zachorowań ▶ Sprawdź szczegóły!

Zimowa podróż z rodziną? Nie zapomnij o ubezpieczeniu kosztów rezygnacji!

shutterstock_721910044.jpg

Versta / Shutterstock

Wyjazd z rodziną to zwykle wspaniałe wspomnienia, świetna zabawa, zacieśnianie więzi z dziećmi i czysta radość, ale też… spore wydatki, na które oszczędzałeś przez wiele miesięcy. Nikt nie chciałby ich stracić przez nieprzewidziane okoliczności – jak chociażby wypadek, choroba czy zwolnienie z pracy. Na szczęście ubezpieczenie kosztów rezygnacji pozwala nam odwołać wszystkie rezerwacje – nawet w ostatniej chwili. Warto więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie i rezerwować wyjazdy bez troski!

Zwykle to lato kojarzy się z licznymi wyjazdami, ale prawda jest taka, że zima sprzyja im równie mocno! Często przecież planujesz wysłać dzieci na zimowisko czy obóz narciarski, organizujesz jakiś zimowy wyjazd pod palmy, żeby cała rodzina mogła zaznać trochę słońca, w weekendy próbujesz swoich sił na stokach narciarskich razem z dziećmi, a do tego dochodzą jeszcze coraz popularniejsze wypady na Sylwestra – zarówno te krajowe jak i zagraniczne. Może być też tak, że po prostu wyjeżdżasz na święta do rodziny, ale będziesz z dziećmi nocować w hotelu albo wybierasz się tam pociągiem lub samolotem. Wszystkie te plany warto zabezpieczyć na wypadek konieczności ich odwołania i kupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji – nawet, jeśli dałbyś sobie rękę uciąć, że nic nie jest w stanie odwieść cię od zaplanowanych już podróży.

Oczywiście często zakładamy, że przecież nie może wydarzyć się nic złego, a zaplanowany wyjazd staje się priorytetową sprawą. Niestety życie bywa przewrotne, a przecież wystarczy, że dziecko zarazi się w przedszkolu jakimś wirusem, przydarzy ci się wypadek samochodowy albo mąż wywinie orła przy odśnieżaniu podjazdu i złamie sobie rękę. Szczególnie w zimie łatwo przecież o takie sytuacje! Może się też okazać, że niespodziewanie będzie trzeba zająć się babcią, która trafiła do szpitala, żona zostanie zwolniona z pracy albo – odpukać – ciąża nie będzie przebiegać tak gładko jak powinna. Stresujesz się na samą myśl o którejś z tych sytuacji? To teraz pomyśl jeszcze, że w perspektywie masz dodatkowo stratę sporych oszczędności, które miały zapewnić całej rodzinie wspaniałe wspomnienia na lata. Na szczęście w każdej z tych sytuacji uratuje cię ubezpieczenie kosztów rezygnacji podróży.

W ofercie ERGO Ubezpieczenia Podróży znajdziesz ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które wykupujesz przed każdą podróżą, żeby zabezpieczyć ten jeden konkretny wyjazd albo całoroczne ubezpieczenie #RezerwujBezTroski, które od razu zabezpiecza wszystkie wyjazdy przez najbliższy rok. To świetne rozwiązanie dla rodzin podróżujących częściej niż raz w roku – zwłaszcza, że w zamieszaniu związanym z przygotowaniami łatwo zapomnieć o kolejnej, jednorazowej polisie. Co istotne – przyszłe wyjazdy wcale nie muszą być już zaplanowane. Wystarczy, że zmieszczą się w okresie, który obejmuje polisa, nawet jeśli dziś w ogóle nie masz ich w głowie. Ważne, że można też wybrać różne pakiety – adekwatne do rodzinnego budżetu.  

Dzięki takiemu ubezpieczeniu podróży możesz mieć pewność, że wszystkie pieniądze, które zdążyłeś wpłacić na noclegi, przeloty, przejazdy koleją, wycieczki fakultatywne, karnety narciarskie czy wynajem samochodu, zostaną ci zwrócone. A to nie koniec! Polisa obejmuje też zwrot za niezrealizowane kursy i szkolenia, a więc chociażby wykupione już lekcje narciarstwa, a także całe imprezy turystyczne – np. zimowiska i obozy młodzieżowe. Mówiąc krótko – niemal każdy aspekt planowanej podróży jest w pełni zabezpieczony, niezależnie czy wykupiłeś ją w biurze podróży czy organizowałeś od podstaw samodzielnie.

To zaś pozwala na beztroskie planowanie nawet z dużym wyprzedzeniem i zmianę planów, gdy tylko pojawią się nieprzewidziane okoliczności - dla rodziny z dziećmi taka opcja jest niewątpliwie bezcenna!