Najnowsze artykuły

iStock-535814497.jpg

Jakie ubezpieczenie turystyczne potrzebuję na wakacje?

Zastanawiasz się jakie potrzebujesz ubezpieczenie na wakacje? Sprawdź na co szczególnie zwrócić uwagę.

shutterstock_706731088.jpg

Narty w Alpach albo plażowanie na Karaibach? Zabezpiecz zaliczki!

Już tej zimy ubezpiecz koszty rezygnacji i zabezpiecz swoje plany oraz wpłacone pieniądze na wycieczkę.

Ubezpieczenie podróży na wszelki wypadek

ubezpieczenie na wszelki wypadek_1

Czy jako rasowy urlopowicz jesteś zapobiegliwy?

Zapakowałeś do walizki najpotrzebniejsze leki na ból, przeziębienie i biegunkę, płyn do dezynfekcji rąk. Masz krem z filtrem i kapelusz z dużym rondem, żeby się nie poparzyć słońcem i nie dostać udaru. Wodę będziesz pić tylko butelkowaną, a jedzenie zamówisz tylko ze sprawdzonego miejsca. Możesz bezpiecznie, ale czy na pewno?

Wypadek na wakacjach

Nawet jeśli jesteś człowiekiem, który jest w stanie przewidzieć wszystko, czy przewidziałeś to, że poślizgniesz się na basenie mimo swoich antypoślizgowych klapek? Nie! Hospitalizacja, gips, leki, kontrole u lekarza to razem około 8000 EUR = 36 000 PLN za granicą. Do tego jeszcze będzie potrzebne specjalne, dodatkowo płatne miejsce w samolocie uwzględniające unieruchomioną nogę. I czar prysł.

Alergia na urlopie

Wracasz z basenu, wszystko zaczyna Cię swędzieć, Twoje ciało całe pokryte jest wysypką – to alergia. Nie przewidziałeś tego, bo w życiu nie miałeś żadnego uczulenia, a tu zonk – inny klimat inna woda może ostrzejsze słońce i masz. Są dwie opcje – iść do lekarza, dostać leki i za dzień dwa wrócić do urlopowych aktywności albo wrócić do domu. Wiemy, że wolisz pierwszą opcję, jednak ona kosztuje nawet do 1500 EUR (prawie 7000 PLN).

Zabierz na wyjazd ubezpieczenie podróży

Wypadki, alergie i zatrucia pokarmowe zdarzają się najczęściej turystom na wyjeździe – nie sposób od tego uciec. Zapobiegliwość to nie tylko profilaktyka, ostrożność  i odpowiednie spakowanie bagażu. Nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć i wszystkiemu zapobiec – ale jedno możesz na pewno – ubezpieczyć się wcześniej. Wtedy masz pewność, że w razie potrzeby otrzymasz pomoc i nie będziesz musiał się zastanawiać, czy Cię na to stać.

Wejdź TUTAJ i dowiedz się więcej.

Podstawowa polisa turystyczna za tygodniowy wyjazd na urlop w Europie wynosi 42 PLN na osobę. Widzisz, że warto, prawda?