Najnowsze artykuły

GettyImages-1340416045.jpg

Urlop na Dominikanie? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wakacje na Dominikanie? Jak przygotować się na egzotyczne wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

iStock-1125347841.jpg

Jakie ubezpieczenie wybrać na kolonię, zimowisko lub obóz?

Jaka polisa na wyjazd dziecka? Ubezpieczenie kosztów leczenia i rezygnacji zapewni spokój i ochronę podczas ferii, kolonii czy zimowiska.

GettyImages-1354768451.jpg

OC w ubezpieczeniu turystycznym. Co to jest i kiedy się przydaje?

OC w polisie turystycznej. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia na podróż.

Nie przegap okazji na wakacje first minute. Kup ubezpieczenie, a w razie problemów – spokojnie zrezygnujesz i odzyskasz pieniądze

GettyImages-1414274715-crop.jpg

Getty Images

Duży wybór ofert, a przede wszystkim niższe ceny i spokojna głowa – te trzy cechy charakteryzują wakacyjne oferty first minute, czyli te rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Wiele osób obawia się jednak skorzystać z atrakcyjnych promocji, bo „co jeśli coś się wydarzy, zachoruję lub złamię nogę”? Na szczęście teraz nie musisz się już tym martwić – wystarczy zadbać o ubezpieczenie kosztów rezygnacji, które ochroni Cię przed utratą pieniędzy i problemami.

Kiedy rezerwujesz wakacje, myślisz przede wszystkim o wspaniałych wspomnieniach, jakie ci zagwarantują, o relaksie, jakiego zaznasz, o przygodach, kolorowych drinkach, przepięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze. Gdy już zarezerwujesz wymarzoną ofertę myślisz o wszystkim, ale nie o tym, że mógłbyś z nich zrezygnować. Przecież NIC nie jest w stanie odwieść Cię od upragnionego urlopu, prawda? Niestety rzeczywistość potrafi boleśnie przypomnieć, że plany nie zawsze idą po naszej myśli.

 

Wystarczy przecież, że skręcisz nogę schodząc po schodach albo złamiesz rękę wysiadając z samochodu na oblodzony chodnik. Możesz najzwyczajniej w świecie zachorować, stracić pracę albo mieć poprawkę egzaminu na studiach, który zamierzałeś zdać w pierwszym terminie. A co jeśli zachoruje twoja mama albo żona i trafi do szpitala, potrzebując twojej pomocy? Co jeśli ktoś ukradnie ci portfel z dokumentami? Nie mówiąc już o sytuacjach, których w ogóle nie chcesz sobie wyobrażać – na przykład śmierci bliskiej osoby. Im dalej do wakacji, tym szanse losowych zdarzeń są większe. To nie znaczy jednak, że warto rezygnować z ofert first minute. Jeden minus nie powinien przysłonić nam plusów. Takie wakacje są bowiem dużo tańsze, wybór jest znacznie większy, a już sam fakt posiadania rezerwacji sprawia, że masz w głowie wizję urlopu i automatycznie poprawia Ci się humor.

Jak więc pogodzić chęć skorzystania z ofert first minute z obawami, że coś przeszkodzi Ci w ich realizacji? Wystarczy wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które w prosty sposób uchroni Twoje pieniądze i – gdy uporasz się już z problemami – pozwoli spokojnie zaplanować nowy wyjazd.

Co istotne, taka polisa obejmuje zarówno wyjazdy z biurami podróży, jak i te organizowane na własną rękę. A dzięki korzystnym warunkom ubezpieczenia możesz liczyć za zwrot kosztów nie tylko samej imprezy, noclegów czy transportu, ale także wykupionych już usług. To znaczy, że odzyskasz pieniądze np. za opłacone wycieczki fakultatywne, zarezerwowany prom, karnet narciarski, kurs nurkowania, bilety wstępów do atrakcji turystycznych i wiele innych!

Nie zastanawiaj się i kup ubezpieczenie kosztów rezygnacji już teraz!